SAXOPHONE & ORGAN


AIGARS RAUMANIS, SAXOPHONE

AIGARS REINIS, ORGAN
ABOUT (LV)

AIGARS REINIS ir Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks, kā arī profesionāls koru un senās mūzikas ansambļu dziedātājs. “Aigars ir viens no mākslinieciski interesantākajiem Latvijas ērģelniekiem” (Orests Silabriedis). Viņš daudzus gadus ir bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un solists, vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks. Diriģējis Latvijas Bankas kori. Piedalījies Lahti starptautiskajā ērģelnieku konkursā un Erfurtes konkursā Vācijā. Vairāk nekā desmit gadu Aigars bijis Jelgavas Sv. Annas baznīcas ērģelnieks un no 2013. līdz 2019. gadam – Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas galvenais ērģelnieks. Sadarbojies ar profesionāliem kolektīviem tādiem kā Sinfonia Concertante, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, kamerkoris Ave Sol, diriģentiem Māri Sirmo, Sigvardu Kļavu, Gunti Kuzmu, solistiem Ēriku Kiršfeldu, Martu Spārniņu, Elīnu Endzeli, Aigaru Raumani, Rogerio Gonsalves un daudziem citiem.

Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā prof. T. Dekšņa ērģeļklasē, kur 2001. gadā ieguvis maģistra grādu. Papildinājis prasmes pie Ludgera Lomana, Hansa Ūlas-Ēriksona un Hansa Helstena, piedalījies Uplandes starptautiskajā ērģeļakadēmijā u.c. Saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2019” par izcilu darbu ansamblī.

Saksofonists AIGARS RAUMANIS ir viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts, Lielās Mūzikas balvas ieguvējs katregorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2019), kā arī JVLMA un LMT Gada balvas jaunajam mūziķim (2018) un vairāk citu apbalvojumu ieguvējs. Aigars Raumanis ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu Oskara Petrauska klasē un turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Arta Sīmaņa, kā arī apmaiņas programmā devies papildināt zināšanas uz Sibēliusa Akadēmiju Helsinkos pie profesora Jonataana Rautiolas. Guvis panākumus daudzos konkursos, nozīmīgākie no tiem: 1. vieta VII Stockholm International Music Competition (2019), Grand Prix European Saxophone Forum 2018 (Polija), 1. vieta International Online Music Competition eMuse 2018 (Grieķija), 3. vieta Piektajā Starptautiskajā Saksofonistu konkursā Rumānijā (2018), 1. vieta konkursā Saxophonia (2017), 1. vieta Ineses Galantes talantu konkursā (2015).  

Plašākai publikai kļuvis pazīstams pēc dalības LTV1 šovā “Radīti mūzikai”. Kā solists koncertējis ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, Latvijas Radio Bigbendu, NBS putēju orķestri, kā arī spēlējis LNSO, LNOB orķestra, Liepājas SO un pūtēju orķestra Rīga sastāvā, aktīvi iesaistās koncertdzīvē ar saksofonu kvartetu Atomos, Trio Tresensus, Baltijas Jūras saksofonu kvartetu. Uzstājies visos Latvijas novados, visās Latvijas kaimiņvalstīs, kā arī Amerikas Savienotajās Valstīs, Somijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Polijā, Čehijā, Šveicē, Grieķijā, Rumānijā.