SAXOPHONE & PERCUSSION


AIGARS RAUMANIS, SAXOPHONE

REINIS TOMIŅŠ, PERCUSSIONABOUT (LV)

REINIS TOMIŅŠ ir viens no atraktīvākajiem un spilgtākajiem jaunākās paaudzes Latvijas sitaminstrumentālistiem. Apguvis klavierspēli Limbažu Mūzikas un mākslas skolā, bet sitaminstrumentu spēli Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā un pie Guntara Freiberga PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā. Šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Reinis Tomiņš sadarbojies ar daudziem orķestriem - Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Vidzemes kamerorķestris, Latvijas simtgades jauniešu orķestris, jauniešu simfoniskais orķestris “Sforzando” un citi.
Guvis panākumus daudzos konkursos: Konkurss "Talants Latvijai" - 2. un 1. vieta.; Valsts konkurss sitaminstrumentu spēlē - reģionā 1. vieta, valstī 3. vieta; Latvijas talantu konkurss “Ineses Galantes Talanti” 2. vieta. Jaunais sitaminstrumentālists. Kā solists, kamermūziķis un orķestra mūziķis uzstājies uz lielākajām Latvijas skatuvēm - koncertzāle “Latvija”, Dzintaru koncertzāle, Doma baznīca, Lielais dzintars, Vidzemes koncertzāle, Lielā Ģilde un citur. Plašākai publikai kļuvis pazīstams pēc lomas Dailes teātra izrādē “Iespējamā tikšanās”.

Saksofonists AIGARS RAUMANIS ir viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts, Lielās Mūzikas balvas ieguvējs katregorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2019), kā arī JVLMA un LMT Gada balvas jaunajam mūziķim (2018) un vairāk citu apbalvojumu ieguvējs. Aigars Raumanis ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu Oskara Petrauska klasē un turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Arta Sīmaņa, kā arī apmaiņas programmā devies papildināt zināšanas uz Sibēliusa Akadēmiju Helsinkos pie profesora Jonataana Rautiolas. Guvis panākumus daudzos konkursos, nozīmīgākie no tiem: 1. vieta VII Stockholm International Music Competition (2019), Grand Prix European Saxophone Forum 2018 (Polija), 1. vieta International Online Music Competition eMuse 2018 (Grieķija), 3. vieta Piektajā Starptautiskajā Saksofonistu konkursā Rumānijā (2018), 1. vieta konkursā Saxophonia (2017), 1. vieta Ineses Galantes talantu konkursā (2015).  

Plašākai publikai kļuvis pazīstams pēc dalības LTV1 šovā “Radīti mūzikai”. Kā solists koncertējis ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, Latvijas Radio Bigbendu, NBS putēju orķestri, kā arī spēlējis LNSO, LNOB orķestra, Liepājas SO un pūtēju orķestra Rīga sastāvā, aktīvi iesaistās koncertdzīvē ar saksofonu kvartetu Atomos, Trio Tresensus, Baltijas Jūras saksofonu kvartetu. Uzstājies visos Latvijas novados, visās Latvijas kaimiņvalstīs, kā arī Amerikas Savienotajās Valstīs, Somijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Polijā, Čehijā, Šveicē, Grieķijā, Rumānijā.